Obsługa Prawna Instytucji


Organizacje non-profit, fundacje, szkoły, szpitale oraz inne instytucje często potrzebują wsparcia prawnego, aby działać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasze kancelarie zapewniają tego typu wsparcie, którego celem jest pomoc w rozwiązywaniu problemów prawnych oraz uniknięcie ich potencjalnych konsekwencji. 

W zależności od potrzeb, obsługa prawna instytucji może obejmować różnorodne zagadnienia, takie jak:

  • Doradztwo i opinie prawne – w celu uzyskania pomocy w interpretacji przepisów prawa i podejmowaniu decyzji zgodnych z obowiązującymi przepisami.

  • Tworzenie umów i dokumentów prawnych – w celu przygotowania umów handlowych, regulaminów, statutów, regulacji wewnętrznych i innych dokumentów.

  • Rejestracja i zmiany w KRS – w celu założenia instytucji i wpisania jej do Krajowego Rejestru Sądowego oraz dokonywania zmian w rejestrze.

  • Prowadzenie spraw sądowych – w celu reprezentowania instytucji w sporach sądowych, zarówno w charakterze powoda, jak i pozwanego.

  • Obsługa podatkowa – w celu zapewnienia, że instytucja działa zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi i w celu przygotowania deklaracji podatkowych.

Obsługa prawna instytucji często pozwala na uniknięcie ryzyka i zminimalizowanie negatywnych skutków prawnych, które mogą wyniknąć z jej działalności. Nasi prawnicy są odpowiednio wykwalifikowani i doświadczeni w różnych dziedzinach prawa, takich jak prawo cywilne, handlowe, pracy, administracyjne czy podatkowe, zatem z łatwością dostosują swoje wsparcie do potrzeb konkretnej instytucji.

Jeśli zatem reprezentujecie Państwo instytucję szukającą wsparcia prawnego, zapraszamy do kontaktu. Chętnie pochylimy się nad Państwa problemami i pomożemy je rozwiązać.

Napisz Do Naszej Kancelarii
Contact Form Demo

ul. Gabriela Narutowicza 3/2
70-231 Szczecin

tel. +48 91 434 22 54